Kaskadowy pomiar prędkości planowany na 22.03.2019

Na najbliższy piątek, 22.03, policjanci z Pomorza zaplanowali zmasowane działania prewencyjne pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest eliminacja, a nawet zmniejszenie liczby przypadków zagrożeń wynikających z lekceważenie ograniczeń prędkości.

Patrole działać będą na terenie całego województwa. Wyposażone będą w cały dostępny sprzęt do pomiaru prędkości wszelkimi metodami.

Jeżeli planujesz jakąś dalszą podróż, to pogódź się z tym, że po minięciu jednego patrolu możesz spotkać w niewielkiej odległości kolejny. W związku z tym musisz przewidzieć więcej czasu na dojazd do celu podróży.

Oczywiście, jako #adwokat zawsze namawiam do jazdy zgodnie z przepisami, więc i do prawidłowego przewidywania czasu na dojazd. Nie mniej, szkoda po prostu pieniędzy, na pewno znajdziecie wiele lepszych zastosowań niż opłacanie mandatów za prędkość.

Warto też pamiętać, że mimo, iż za kilka godzin rozpocznie się wiosna, to noce i poranki są jeszcze bardzo chłodne i na drogach może występować niewidoczne oblodzenie. Jazda ze zbyt dużą prędkością może być przyczyną problemów z hamowanie i wypadku.

#BeataNowakowska

AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz