„Niechroniony uczestnik ruchu drogowego”. 29 marca zmasowane działania policyjne.

Od samego rana 29 marca należy spodziewać się większej liczby policjantów ruchu drogowego, którzy będą prowadzić zmasowane działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie tych działań policjanci skoncentrują się na wykroczeniach w ruchu drogowym, które bezpośrednio rzutują na poziom bezpieczeństwa pieszych, i kierujących jednośladami, a więc wszystkich tak zwanych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Jak zwykle kontrole mają dotyczyć brawurowych zachowań kierowców, którzy zagrażają swoją obecnością innym użytkownikom dróg podczas, gdy to właśnie odwrotnie brawurowe przebieganie na czerwonym świetle, albo gwałtowne wjeżdżanie rowerem na przejście dla pieszych jest w stanie doprowadzić do niefortunnego zdarzenia nawet, gdy za kierownicą siedzi niezwykle doświadczony kierowca.

Jestem przekonana, że policjanci ruchu drogowego powinni bardziej skupić się na ryzykownych zachowaniach właśnie tych niechronionych. Mam nadzieję, że ciężar akcji skupi się właśnie na tym zagadnieniu, albowiem oznaczać będzie to poprawę bezpieczeństwa przez uświadomienie pieszym, że w znaczącym stopniu są odpowiedzialni za własne i cudze bezpieczeństwo.

Jako #adwokat zawsze namawiam do korzystania z dróg zgodnie z prawem. Ale na jutro mam dodatkowo radę, by myśleć, że szkoda pieniędzy na niepotrzebne mandaty. locked0 Grid Ta

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz