Bicykl – pod tym kryptonimem policjanci wezmą się w sobotę 6 kwietnia z rowerzystów.

Kolejna intensywna krucjata przeciwko osobom stwarzającym zagrożenie w ruchu drogowym. Tym razem chodzi o rowerzystów.
Na sobotę, 6 kwietnia, policjanci planują akcję prewencyjną. W jej trakcie zamierzają się skupić na bezpieczeństwie rowerzystów. Oczywiście, w komunikacie mowa o niebezpiecznych zachowaniach kierowców w stosunku do rowerzystów.

Choć w komunikacie o akcji jest wzmianka o wzajemnych relacjach i konieczności zachowania przez rowerzystę szczególnej ostrożności na przejeździe rowerowym, to jednak zabrakło, jak dla mnie informacji o tym, że policjanci skupią się na jeździe po chodnikach i gwałtownym wyjeżdżaniu na drogę, czy przejeżdżaniu przez przejścia dla pieszych, a także nierespektowaniu sygnalizacji świetlnej. Jako kierowca odbieram takie zachowania jako szczególnie niebezpieczne.

Z przykrością muszę stwierdzić, że widok osoby przeprowadzającej rower przez przejście dla pieszych, to z reguły widok osoby starszej. Widok osoby jadącej po chodniku wolno, by nie zaszkodzić pieszym również. A widok osoby młodej na przejściu oznacza, że nawet nie zwolniła szybkiego tempa jazdy, które utrzymywała na chodniku pełnym ludzi.

Oby policyjne działania przyniosły efekty.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz