Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – policjanci zabiorą sie za pieszych już jutro.

Już jutro, 15 kwietnia policjanci z sekcji ruchu drogowego dobiorą się do pieszych i rowerzystów. Celem akcji prewencyjnej jest oczywiście poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach. Równolegle funkcjonariusze będą starali się uświadomić pieszym, że oni ponoszą nie mniejszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drogach, jak kierowcy. Sami generują sytuacaje, w których może dojść do wypadku.

Funkcjonariusze, jak zwykle skupią się na wykroczeniach kierowców wobec osób niechronionych, a więc pieszych i rowerzystów. Ja jednak twierdzę, bo widzę to jako kierowca, że piesi i rowerzyści poepełniają masę wykrczeń w ruchu drogowym. Chodzi szczególnie o nagłe wtargnięcie na jezdnię w miejscu niedozwolonym lub na tak zwanym „czerwonym swietle”.

Tylko w tym tygodniu kamera zamontowana w moim aucie zarejestrowała tyle wykrozczeń niechronionych uczestników ruchu, że wystarczyłoby na codzienne publikowanie policyjnych ostrzeżeń.

Jako kierowca, ale i jako #Adwokat namawiam gorąco do stosowania się do zasad poruszania się rowerem po drogach publicznych.

Beata NowaKOWSKa

ADWOKATGDAŃSK

Dodaj komentarz