Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega przed niebezpiecznymi mailami.

Krajowa Administracja Skarbowa budzi obawy większości społeczeństwa. W ostatnich latach stała się skutecznym narzędziem w walce z przestępcami podatkowymi. Jednocześnie z racji pracy operacyjnej i analitycznej bardzo wcześnie wykrywa zagrożenia, o których informuje zainteresowanych.

Tym razem KAS ostrzega przed wiadomościami e-mail podszywającymi się pod inspektora kontroli skarbowej. Rzekomy pracownik skarbówki rozsyła wiadomości wskazujące na konieczność wykonania szeregu dyspozycji. Jest obawa, że każdy z podawanych w wiadomości linków może zawierać różnorodne oprogramowanie szkodliwe, a wręcz niebezpieczne.

Administracja Skarbowa nie praktykuje tej formy kontaktu z podatnikami, więc proszę nie reagować na maile pochodzące od internetowego oszusta.

W treści maila, oszust podszywa się pod jednego z pracowników Krajowej Administracji Skarbowej i bez jakichkolwiek podstaw prosi o wypełnienie załączonego formularza.

Otwarcie pliku przesłanego wraz z wiadomością lub, co gorsza, przesłanie nadawcy odpowiedzi jest niezwykle niebezpieczne, albowiem wszystko wskazuje na to, że kliknięcie załącznika może być przyczyną infekcji komputera ofiary i, co najgorsze, utraty danych wrażliwych.

Policjanci przestrzegają i apelują o najwyższą ostrożność!

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz