KNF ostrzega przed ryzykownymi inwestycjami.

Na listę ostrzeżeń publicznych prowadzoną przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wpisano „Podziemny System Bankowości”, który od pewnego czasu obiecywał bezpieczne i przede wszystki zyskowne lokaty, a także inne formy inwestowania, oraz „WiseBanc”.

Pierwsza z firm działa w Polsce wyłącznie za pośrednictwem serwisu internetowego www.volthan.com. Zaniepokojona działaniami firmy komisja powiadomiła prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 171 ust. 1 ustawy Prawo bankowe, a więc, o prowadzenie działalności bankowej, a w tym przyjmowaniem lokat, które obciążane są ryzykiem, czyli wykonywania czynności bankowych, bez uzyskania stosownej zgody KNF.

Na swojej stronie internetowej firma przedstawia rzekome przypadki osób, które zarabiają krocie na inwestycjach niewielkich kwot. Rzekoma rentowność ma wynosić 50 krotność oszczędności na kontach oszczędnościowych lub akcjach.

Zdaniem UKNF jest to ryzykowne działanie, które może doprowadzić wiele osób do niekorzystnego inwestowania.

Jako #adwokat powtarzam informację UKNF i jednocześnie namawiam do inwestowania wyłącznie w sprawdzonych instytucjach finansowych.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz