Zastrzeż zgubiony dokument tożsamości. Mamy do czynienia z plagą oszustw związanych ze skradzionymi lub podrobionymi dokumentami.

Nie łudź się, zdeterminowany oszust ma sprzęt pozwalający wydrukować kopię dowodu, który ukradł, albo znalazł. Na tej podstawie pozyska kredyt. Za część środków kupi jeszcze lepszy sprzęt do fałszowania dokumentów, a za resztę będzie żyć jak turecki pasza.

Jeżeli zgubiłeś jakikolwiek dokument tożsamości, to nie zastanawiaj się, nie lamentuj, pędź na komendę, albo do najbliższego banku, bo większość z nich przyjmuje zgłoszenia utracenia dokumentów. Pamiętaj, że tempo w jakim zgłosisz zagubienie dokumentu rzutuje na zminimalizowanie ryzyka oszustw i kradzieży popełnionych na ich bazie.

Większość instytucji udzielających „wsparcia” finansowego sprawdza potencjalnego partnera w systemie dokumentów zastrzeżonych. Jeżeli nie mamy przypadku współpracy pracownika instytucji finansowej z oszustem, jest wielka szansa, że nie dojdzie do oszustwa już na etapie wniosku o pożyczkę, kredyt, zakup na raty.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz