Białe BMW przemienia się w patrol grupy SPEED. Na kierowców czychają liczne niespodzianki. Chodzi o to, by z wakacji wszyscy wrócili bezpiecznie.

Policjanci wyprowadzili na drogi cały swój sprzęt. Są to znane wszystkim radiowozy oznakowane, starsze modele radiowozów nieoznakowanych i te najnowsze, przydzielone grupom SPEED.

Kiedy jedziesz pustą drogą, a w lusterku widzisz białe BMW, to myślisz, że to jakaś dziewczyna z ciężką nogą. Nic bardziej mylnego. Widziałam dziś sytuację, w której w oknach takiego BMW pojawiły się sygnały świetlne i napis Policja. Młody mężczyzna, który nieźle przyciskał pedał gazu musiał się mieć z pyszna. Ba, sądząc po prędkości, mógł stracić prawo jazdy.

Policjantów wyposażono w mocne samochody luksusowych firm by po pierwsze mogli doścignąć drogowych piratów, a po drugie dlatego, że dobry kamuflarz zwiększa skuteczność. Nie mniej, nie chodzi o ilość nałożonych mandatów, a o ilość osób, które danego dnia bezpiecznie pokonały wyznaczoną dla siebie drogę.

Pamiętaj, że wracając z wakacji masz dojechać do domu, a nie tylko wracać. Wbrew pozorom, działania grup SPEED mają na celu pomoc w realizacji tego celu.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz