ZUS ostrzega prze mailami oszustów.

Od czasu, gdy oszuści sieciowi próbowali zaatakować ZUS i jego klientów minęło sporo czasu. Informacja od zakładu jest, więc niepokojąca, bo oznacza, że zagrożenie pojawiło się ponownie.
Zgodnie z komunikatem ZUS, oszuści po raz kolejny podszywają się pod ZUS i rozsyłają maile informacjące o konieczności pilnej spłaty zaległych składek. Bywa, że w treści maila jest „wezwanie” do ponowenego wypełnienia druku formularza zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych ZUS ZUA. Rzekomy formularz znajduje się w załączniku do wiadomości.

Adresy, z których nadchodzą informacje sugerują, że maile pochodzą z ZUS. Jednak, po nawet pobieżnej analizie widać, że adresy maili nie mają związku z portalem ZUS.

Jako #adwokat przypominam, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych używa elektronicznej formy kontaktu wyłącznie z tymi klientami, którzy posiadają profil na Platformie Usług Elektronicznych i przede wszystkim wyrazili zgodę na elektroniczną formę kontaktu.

Jak zwykle ostrzegam, że klikanie załączników do takich wiadomości zagrażą bezpieczeństwu danych na naszych komputerach. Załączniki mogą zawierać również kody programów, które mogą śledzić kody dostępu do banków.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz