Policyjna akcja ZNICZ.

Dziś rano po raz trzeci rozpoczęła się wspólna akcja informacyjno-edukacyjna Komendy Głównej Policji i Episkopatu Polski pod kryptonimem „Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!”, która odbędzie się równolegle z policyjnymi działaniami prewencyjnymi pod kryptonimem „Znicz”.

Celem akcji wspierającej między innymi działania pn. „Znicz” jest przede wszystkim przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie prędkości, jazda po spożyciu alkoholu to istotne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki.

Przesłanie akcji – „Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!” jest formą apelu do wszystkich uczestników ruchu, by odpowiedzialnie podchodzili do przepisów prawa o ruchu drogowym, a także czuli się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo innych osób.

Jako #adwokat zwrócę uwagę na to, że szczególna odpowiedzialność spoczywa na osobach towarzyszących kierowcom. Każda z nich powinna czuć się odpowiedzialna za zwrócenie uwagi kierowcy na to, że nie jest gotowy jechać, bo świętował ze szwagrem, albo dlatego, że jest zmęczony. Tolerancja dla ryzykownych zachowań jest w znacznym stopniu przyczyną wypadków, w których uczestniczą całe rodziny, które nie zwróciły uwagi na to, że kierujący nie powinien jechać.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz