Oszuści podszywają się pod znanego operatora prądu.

Spółka energetyczna Energa podała do publicznej wiadomości, że od pewnego czasu nieznane osoby rozsyłają korespondencję e-mail podszywając się pod spółki grupy Energa. Według informatyków spółki wezwania do zapłaty zaległości znajdujące w załączniku do maila mogą zawierać niebezpieczny kod.

E-maile rozsyłane są z adresu admin@maxiorrr.com i zawierają niezgodne z prawdą informacje o jak to napisano w treści maila „zaległych zobowiązaniach za dostawę energii”. Kwoty są niewielkie, więc do pewnego stopnia naturalna wydawać się może propozycja uregulowania zaległości przez portal pośredniczący w płatnościach, do któego prowadzi dołączony link.

Specjaliści ostrzegają, że kliknięcie odnośnika może doprowadzić do zaburzeń pracy komputera ofiary, a co gorsza do kradzieży danych wrażliwych jak kody związane z bankowowścią lub utraty tożsamości w zakresie przechowywanym na komputerze.

Jako #adwokat zwracam uwagę na fakt, że przestępstwo kradzieży tożsamości jest co raz bardziej powszechne, a przede wszystkim jest bardzo groźne. Nigdy nie korzystaj z linków z nieznanych stron, a każdorazowo, gdy chcesz kliknąć taki link sprawdź adres mailowy nadawcy. Pamiętaj też, że w razie potrzeby nadawca powtórzy wiadomość, albo wyśle list.

#BeataNowakowska 

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz