Oszustwo „na Energę”. Ostrzeżenie koncernu.

Koncern Energa ostrzega przed oszustami, którzy w ostatnim czasie podszywają się pod spółki grupy Energa wysyłając maile z załącznikiem w postaci wezwania do zapłaty, które jednocześnie może być źródłem zarażenia komputera szkodliwym oprogramowaniem.

Specjaliści koncernu sugerują by otwierać pliki znajdujące się w załącznikach od zaufanych nadawców. Adres admin@maxiorrr.com do takich nie należy, a to właśnie z tego adresu nadchodzą maile z informacją o „zaległych zobowiązaniach za dostawę energii” wskazujące na niewielkie zaległości i sugerują ich uregulowanie za pośrednictwem strony płatności internetowych, do której link podano w wiadomości.
Informatycy koncernu ostrzegają, że link może doprowadzić do uszkodzenia komputera, na którym zostanie otwarty, lub co gorsza doprowadzić do utraty wrażliwych danych użytkownika, a w tym szczególnie danych logowania do portali internetowych, a w tym do bankowości elektronicznej.

Jako #adwokat potwierdzam, że wiele osób gorzko żałuje takiego kliknięcia, więc unikaj za wszelką cenę klikania w jakiekolwiek wątpliwe linki. Zanim klikniesz sprawdź dokładnie, kto jest nadawcą wiadomości.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk 

Dodaj komentarz