Pomorscy, a pewnie i inni policjanci ruszają na kontrole sklepów. Wespół z pracownikami Sanepid sprawdzą stosowanie się do obowiązku zakrywania nosa i ust.W związku z tym, że w ostatnim czasie służby sanitarne odnotowały wzrost liczby zachorowań na SARS, policjanci wraz z oddelegowanymi do kontroli inspektorami SANEPiD przeprowadzą w najbliższych dniach szereg kontroli stosowania się do obowiązku zakrywania nosa i ust w placówkach handlowych niezależnie od ich wielkości.

Zgodnie z komunikatem na stronie gdańskiej komendy chodzi rownież o pracowników, którym również zdarza się pracować bez maski.

Na razie czytałam o policjantach z Gdańska, ale za chwilę ruszą za nimi policjanci z kolejnych miast.

Policjanci działać będą w związku ze zgłoszeniami, a także na podstawie typowania obiektów. Na osoby lekceważące obowiązek zabezpieczenia ust i nosa maską nakładać będą mandaty w kwocie do 500 zł, a w szczególnie drażliwych sytuacjach kierować sprawę do sądu, który może zasądzić grzywnę w wysokości do 5 tys. zł. Jeżeli zaś za takiego niesfornego weźmie się SANEPiD, to kara może sięgnąć już 30000 zł.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz