Eksperci uważają, że przy przedświątecznych zakupach wzrośnie liczba zagrożeń sieciowych.

Eksperci oceniają wzrost ilości ataków na 400% licząc od początku pandemii. Wiąże się to z masowym przeniesieniem pracy z intranetu do extranetu, a także zdalnego nauczania. Podobnie zwiększenie ilości transakcji handlowych dokonywanych w sieci okazało się być idealnym polem do działania oszustów.

Zbliżające się święta mogą, zdaniem ekspertów, inklinować kolejne ataki. Fachowcy od sieciowego bezpieczeństwa typują skłonienie oszustwem do wypełnienia fałszywego formularza płatności za najbardziej niebezpieczne przestępstwo.

Jako #adwokat zajmuję się, niestety, również i takimi sprawami. Odzyskanie pieniędzy straconych przez rejestrację w serwisie płatności na stronie oferującej płatności za atrakcyjne oferty niestety nie jest łatwe, a na pewno nie jest szybkie. Namawiam, więc każdego, kto korzysta z zakupów w sieci do korzystania w możliwie największym zakresie z bezpiecznych form płatności.

Jeżeli za bezpieczną płatność uznajecie płatność przez pośrednika, to logujcie się do niej wyłącznie przez wejście na jego stronę i wprowadzenie w danych przelewu pozyskanego kodu, a nie przez podsunięty przez niewiadomo kogo link do rzekomej strony płatności.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz