Aż żal nie skorzystać! Policja ostrzega przed handlem fałszywymi środkami ochrony roślin.

Zbliżający się wielkimi krokami sezon uprawowy sprawił, że pojawiło się na rynku wiele ofert bardzo tanich środków ochrony roślin.

W związku z tym Krajowa Administracja Skarbowa, Policja, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa rozpoczęło intensywne działania mające na celu przeciwdziałanie sprzedaży nielegalnych i podrobionych środków ochrony roślin.

Rusza kolejna odsłona kampanii Krajowej Administracji Skarbowej, Policji, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin przeciw nielegalnym i podrobionym środkom ochrony roślin.

Rolników kuszą oferty w sieci. Jako #adwokat przypominam, że sprzedaż środków ochrony roślin prowadzona poza punktem stałej lokalizacji firmy, a więc sprzedaż obwoźna i obnośna na targach jest prawnie zabroniona. Dystrybucja w sieci służy często do wprowadzania do obrotu rynkowego nielegalnych środków ochrony roślin, które często są sprowadzone nielegalnie zza granicy bez zezwolenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, bądź są podróbką przygotowywaną w wynajętej stodole.

Korzystaj wyłącznie z legalnych źródeł zakupu środków ochrony roślin.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańśk

Dodaj komentarz