Przestępcy namawiają klientów firm leasingowych do podnajmowania aut za granicę. Zgodzisz się, tracisz kontrolę i możesz zapłacić frycowe.

Związek Polskiego Leasingu informuje, że klienci niektórych firm leasingowych są namawiani przez osoby zajmujące się rzekomo wspaniałym interesem polegającym na zarabianiu na udostępnieniu auta osobie trzeciej, do zgody na wywóz aut za granicę, często do Francji.

Akwizytorzy obiecują ogromne zyski, które reklamują jako „dochód pasywny” licząc na to, że leasingobiorca skusi się na zysk, a nie oceni prawidłowo ryzyka utraty kontroli nad pojazdem, którą gwarantuje wekslem złożonym w firmie leasingowej. Nie oszukujmy się, żaden z leasingobiorców, no chyba, że w aucie ukryje GPS, nie wie, gdzie auto się znajduje, a także kto go użytkuje.

Jak to zwykle bywa, przez kilka miesięcy wszystko działa poprawnie, a następnie pojawiają się problemy. Auta są niszczone w nielegalnych wyścigach, albo tracone w trakcie prób przewozu narkotyków.

Co ważne, przestępcy nie wybierają marek tanich, a raczej drogie, ekskluzywne i drogie. W tej sytuacji, leasingobiorca, który skusił się na łatwy zarobek może się zdziwić, gdy ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania AC z racji naruszenia jego warunków.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.leasing.org.pl/pl/aktualnosci/2022/firmy-leasingowe-ostrzegaja-przed-nowym-sposobem-dzialania-przestepcow

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz