Mój dom, moja twierdza

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji przypomina, że okres przedświąteczny z reguły bardzo nas absorbuje i jest bardzo intensywny. Przede wszystkim jest to czas zwiększonej liczby zagrożeń ze strony przestępców.

Funkcjonariusze prewencji przypominają, że wszędzie, gdzie występują duże skupiska ludzi, czyli w sklepach, centrach handlowych, na bazarach, a także w środkach komunikacji publicznej należy zachować szczególną ostrożność, albowiem w takich miejscach, w okresach przedświątecznych dochodzi do największej liczby kradzieży.

Warto pamiętać, by nie przechowywać dokumentów, pieniędzy lub telefonów komórkowych bezpośrednio w wózkach sklepowych, tylnych kieszeniach spodni lub w otwartej torebce, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, czy kurtki. Podbnie należy zwracać uwagę na torby z już dokonanymi zakupami.

Jako #adwokat zwaracam uwagę, że Kieszonkowcy nie mają świąt i nie litują się nad ofiarami.

W podróży dbajmy o to, by nie zostać okradzeni, rozdzielajmy pieniądze między kieszenie, a płacąc za jakiekolwiek zakupy, nie pokazujmy zawartości poertfela.

Wyjeżdżając na święta poprośmy sąsiada o zwrócenie uwagi na nasz dom i obiecajmy mu wzajemność. Nie pozostawiajmy listów w skrzynce.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz