Niechronieni uczestnicy ruchu – akcja potrwa tydzień

Wyposażeni w najnowsze zdobycze techniki policjanci ruchu drogowego przez tydzień zapewniać będą poprawę poziomu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a więc przede wszystkim pieszych.

Na pole walki z zagrożeniami skierowane zostały patrole drogówki wyposażone w videorejestratory, urządzenia pomiarowe, a także drony. Wydawać by się mogło, że żadne z tych urządzeń nie jest przydatne w doglądaniu bezpieczeństwa pieszego, które zależy bezpośrednio od samego zainteresowanego.

Tylko dziś, na drogach Gdańska, spotkałam się z przypadkami próby przebiegania na czerwonym, jazdy rowerem przez przejście bez śluzy rowerowej, czy nawet przebiegania przez główną aleję przebiegającą przez całe Trójmiasto.

Mimo, że widziałam wykroczenia popełniane przez niechronionych, nie widziałam ani jednej interwencji policyjne, a z drugiej strony komunikaty z pewnej aplikacji dla kierowców co chwila informowały o „nieoznakowanych”, czyli działania jak zwykle dotyczą kierowców, a nie pieszych lub rowerzystów.

Zadaję pytanie o to, kiedy przyjdzie opamiętanie i oś miecza sprawiedliwości zostanie obrócona na stronę przeznaczoną do karania tych, którzy bez auta.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz