„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” – wyniki akcji

Od 20 do 26 kwietnia policjanci z gdańskiej drogówki brali udział w działaniach kontrolno-prewencyjnych pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze zwracali uwagę na te wykroczenia w ruchu drogowym, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i kierujących hulajnogami elektrycznymi, przy czym, jak komunikują sami policjanci, przyglądali się zachowaniom nie tylko osób kierujących pojazdami, ale także niechronionym uczestnik ruchu drogowego.
W trakcie akcji policjanci ujawnili 486 wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami. 254 z nich przekroczyło prędkość w rejonie przejścia dla pieszych. 7 kierowców jechało na tyle szybko, że stracili prawo jazdy na trzy miesiące.
Aż 4 kierujących wyprzedzało inny pojazd na lub bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, a jeden nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych.
Tylko 14 osób zostało ukaranych za przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym a 10 za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.
Zatrzymano też 2 kierujących, którzy mieli orzeczone zakazy sądowe, a także 4 osoby z cofniętymi uprawnieniami do kierowania. W 11 przypadkach stwierdzono brak wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdów. 12 kierujących prowadziło swoje pojazdy, będąc pod wpływem alkoholu.

Czego mi tu brakuje? Przecież jest to dowód działania służb.

Brakuje mi informacji o ilości zatrzymanych rowerzystów pędzących po chodniku i rozganiających ludzi. Brakuje mi informacji o ilości rowerzystów wpadających na przejście dla pieszych bez śluzy dla rowerów. Brakuje mi informacji o ilości zatrzymanych użytkowników hulajnóg, którzy zdecydowali się na jazdę z pasażerem.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz