Co raz lepsza pogoda, więc policjanci przeprowadzają weekendową akcję „Trzeźwość” by wyeliminować z ruchu uczestników zakrapianych nocnych imprez.

Na najbliższy weekend pomorscy policjanci zaplanowali akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Nie dość, że na drogach pojawi się więcej patroli, to jeszcze każdy kontrolowany kierowca zostanie przebadany na okoliczność pozostawania pod wpływem alkoholu lub podobnie działających substancji.

Celem działań prewencyjnych jest zmniejszenie liczby, a docelowo wyeliminowanie zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków psychoatywnych, a także uświadomienie kierującym zagrożenia związanego z decyzją o wejścia na fotel kierowcy mimo spożycia alkoholu.

Działania będą prowadzone od wczesnych godzin rannych, by zatrzymać osoby powracające z nocnych imprez, a potrwają do niedzielnego wieczora.

Jako #adwokat przypominam, że również kierowanie rowerem, hulajnogą bądź urządzeniem transportu osobistego pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i nie ma co liczyć na pobłażanie i brak konsekwencji w zakresie prowadzenia auta.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk 

Dodaj komentarz