Kończy się sezon dla działkowców. Policjanci radzą jak zabezpieczyć działki.

Koniec sezonu działkowego nadchodzi nieubłaganie. Wkrótce właściciele ogrodów zostawią swoje cacka bez nadzoru. Powinni sobie zdawać sprawę, że te kilka miesięcy będzie zachętą dla złodziei.

Policjanci radzą, by jak najczęściej udawać się na spacer na działkę, by choć bez wchodzenia do altany sprawdzić, czy nie nastąpiły szkody w mieniu. Chodzi oczywiście o utracone przedmioty, ale i o zniszczenia, które powodują złodzieje.

Warto pamiętać, że pozostawanie altanki z wybitym oknem przez wiele dni może powodować dodatkowe szkody, których ubezpieczyciel może nie chcieć pokryć.

Pamiętajcie, że bardzo cenna jest samopomoc działkowców. Dyżury działkowców polegające na regularnym odwiedzaniu działek może pomóc strasząc potencjalnego złodzieja, że zostanie nakryty.

Podobnie, policjanci radzą, by wymieniać się między sobą telefonami, bo od szybkiej informacji zależeć może szybka reakcja na to co się dzieje na działkach.

Policjanci radzą też, by zwracać uwagę na osoby postronne, a także auta parkujące w kontrowersyjnych miejscach. Zapamiętujmy ryspopis osób, rejestrację auta. Na wszelki wypadek.

W razie powzięcia jakiegolwiek podejrzenia kontaktujmy się ze swoim dzielnicowym lub dyżurnym lokalnego komisariatu.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz