Daj żyć żabom

Ciepła pogoda sprawiła, że na terenach wokół zbiorników wodnych pojawiło się sporo żab. Jakkolwiek służby drogowe, w wielu miejscach ustawiają specjalne płotki, które mają sprawić, że żaby nie znajdą się na jezdni, a złapane do pojemników zostaną przeniesione na drógą stronę jezdni, to jednak przypadków natknięcia się na migrację płazów może być wiele.

Wiadomo, że nie zawsze bezpieczeństwo żaby może być zachowane, bo omijając ją trzeba dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, które jest nadrzędnym celem, ale jeżeli tylko możecie starajcie się dostosować prędkość i styl jazdy do zagrożenia sygnalizowanego nieformalnymi znakami ostrzegawczymi z symbolem żaby.

Jako #adwokat muszę powiedzieć, że trójkątny znak z żabą nie jest znakiem formalnym obowiązującym kierowcę, ale już znak „inne niebezpieczeństwo” wraz z tabliczką mówiącą o migracji żab może być potraktowany przez policjanta poważnie, więc rozmyślne rozjeżdżanie chronionych wszak (bo wszystkie żaby w Polsce są chronione) zwierząt zakończy się karą.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz