Zawiadomienie energetyczne z „Regulacji Energetyki” to podstęp oszustów.

Urząd Regulacji Energetyki ostrzega, że zawiadomienia podszywające się pod urząd graficznie, choć podpisane „Regulacja Energetyki” , a informujące o cenach energii na kolejny rok są podstępem mającym wprowadzać klientów w błąd.

W ślad za informacją „urzędową” pojawiały się ulotki nakłaniające do skorzystania z konkurencyjnej oferty, która pozwoli znacząco obniżyć zużycie prądu, co ma skutkować zmniejszeniem rachunków za prąd.

Po takim zawiadomieniu, które mogło wzbudzić przekonanie odbiorcy, że pismo ma charakter urzędowy oraz wywołać zaniepokojenie rzekomo zapowiadanymi podwyżkami cen energii, mieszkańcy otrzymywali ulotki dotyczące możliwości skorzystania z oferty, która ma umożliwić zmniejszenie zużycia energii, a co za tym idzie wpłynie na obniżenie rachunków za prąd.

Trik polegający na pierwotnym dostarczeniu komunikatu sprawiającego wrażenie urzędowego prowadzą do tego, że wiele osób poszukuje kontaktu z „akwizytorami” korzystnej oferty, co może skończyć się zawarciem niekorzystnej umowy.

Urząd deklaruje, że każdej zainteresowanej osobie udzieli bezpłatnej porady i pomocy w razie potrzeby.

Urząd informuje też, że do dnia opublikowania komunikatu nie otrzymał wniosków o ustalenie cen na przyszły rok.

Jako #adwokat przekonuję byście poważnie traktowali zagrożenie.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz