Spadek, testament – pomoc prawna w sprawach spadkowych

Przez całe życie gromadzimy majątek, nabywamy prawa, zaciągamy zobowiązania. Niestety, choć piękne, życie ma swój kres. Kres życia, to chwila, w której na usta cisną się pytania o to co zrobić ze zgromadzonymi dobrami lub zaciągniętymi zobowiązaniami. Bywa, że decyzję podejmuje osoba, która ma coś do przekazania następnym pokoleniom, ale bywa i tak, że nie zdąży tego zrobić i o majątek ubiegać się będzie rodzina.

Ci, którzy zdecydowali się na przygotowanie do odejścia z tego świata podejmują decyzję, komu i na jakich zasadach ich majątek ma być przekazany. Ci, którzy nie planują tego są albo szczęśliwcami żyjącymi w bardzo dobrej rodzinie, albo muszą się liczyć z tym, że po ich śmierci rodzina może się rzucić sobie do gardeł. To co stanie się ze schedą po zmarłym może rodzić wiele konfliktów i niesnasek w rodzinie.

W praktyce okazuje się, że z regulacjami prawnymi dotyczącymi dziedziczenia, testamentów i spadków spotykamy się najczęściej i to w najpoważniejszym zakresie. Moja #kancelaria #adwokacka deklaruje wszechstronne wsparcie dla tych, którzy planują swoją przyszłość i chcą pozostawić po sobie odpowiednio przygotowane dokumenty na chwilę śmierci. Pomogę przygotować dokument wskazujący sposób postępowania z masą spadkową.

Oczywiście nie pozostawiamy bez wsparcia tych, których śmierć bliskiej osoby zaskoczyła. W tym przypadku moja oferta jest kierowana do osób zaskoczonych śmiercią bliskiej osoby, a jednocześnie postawione w kłopotliwej sytuacji braku testamentu. W imieniu tych osób mogę przeprowadzić pełne postępowanie spadkowe.

Doradzę też w sytuacji, gdy zmarły narobił przed śmiercią długów. Powiem w jaki sposób uniknąć poważnych i nieprzyjemnych konsekwencji prawnych i finansowych błędnych decyzji lub ich zaniechania. Kancelaria udziela też porad w zakresie zobowiązań podatkowych od spadków.