Blog

Bądź bezpieczny w sieci

CSIRT KNF to grupa wybitnych specjalistów z zakresu bezpieczeństwa sieciowego. To oni dbają o nasze bezpieczeństwo i likwidują wiele zagrożeń w sieci zanim się o nich dowiemy. Jeżeli ogłaszają komunikaty zwracające uwagę na bezpieczeństwo, traktuj je poważnie. Coś może być na rzeczy.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Służby przypominają, że bariera zapory na przejeździe kolejowym jest łamliwa. Nie ryzykuj, złam ją i uciekaj z torów.

Policjanci i funkcjonariusze SOK przypominają, że zapory na przejazdach kolejowych są skonstruowane tak, by w razie potrzeby można było je odgiąć i wyjechać z przejazdu, bądź też używając niewielkiej siły wyłamać czyniąc niewielką, łatwo naprawialną szkodę.

Nigdy nie ryzykuj licząc, że się zmieścisz. Nie zawsze to wyjdzie.

Oczywiście, po naruszeniu barier koniecznie powiadom służby kolejowe, bo pilna naprawa jest gwarancją bezpieczeństwa kolejnych osób korzystających z przejazdu.

#Beata Nowakowska

#AdwokatGdańsk

Straciła 4000 zł ufając w ogłoszenie o tanim węglu. Policjanci z Kartuz ostrzegają.

Policjanci z Kartuz otrzymali zawiadomienie od starszej pani, która straciła 4000 zł wpłacone na podstawie oferty internetowej na węgiel w niskiej cenie.

Policjanci zwracają uwagę na to, że wiedząc jakie są ceny węgla nie należy ufać w oferty niższe znacząco od powszechnie obowiązujących. Z reguły wpłata zaliczki kończy kontakt z oferentem, a pieniędzy trzeba dochodzić przy pomocy policjantów.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Taryfa ulgowa dla spóźnialskich jeszcze w czasie wakacji. Zaledwie 65% obiektów w bazie CEEB.

Pracownicy Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego sugerują, że do końca wakacji potrwa okres ulgowy dla osób, które nie złożyły na czas deklaracji emisyjności budynku.

Przypominam, że kara może wynieść od 500 d0 5000 zł.

Wypełnienie deklaracji jest rzeczywiście bardzo proste. Jeżeli wiecie o starszych osobach, które mogą nawet nie wiedzieć o takim obowiązku, zróbcie dobry uczynek. Na razie baza jest wypełniona zaledwie w 65%, choć są gminy, które obowiązku dopełniły w 100%.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Wpadki gwiazd

Niefortunny film związany z promocją marki auta, które miała nabyć prezenterka jednej ze stacji telewizyjnych na pewno skończy się niekorzystnie wizerunkowo dla niej, ale może dodatkowo zakończyć się wizytą funkcjonariuszy celem wręczenia mandatu za kilka naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym

Mi to się nie chciało, ale złośliwi doliczyli się kwoty nawet kilku tysięcy złotych.

Jako #adwokat przestrzegam, że nie ma taryfy ulgowej i trzeba przestrzegać przepisów prawa o ruchu drogowym niezależnie od nazwiska.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Trzy osoby na hulajnodze.

Jako #adwokat często mam problem wynikający z obserwowania kuriozalnych zachowań moich potencjalnych klientów.

Rozumiem kierowcę, który nie zauważy rowerzysty gwałtownie wjeżdżającego na przejście dla pieszych bez śluzy. Z chęcią stanę w jego obronie. Rozumiem, w obecnych warunkach nakładania grzywien, osobę, która przekroczyła prędkość o 5 km/h a działając w zgodzie z taryfikatorem policjant nakłada mandat nie licząc się z błędem pomiarowym. Nie rozumiem jednak matki, która wsadza na hulajnogę elektryczną jedno malutkie dziecko (oczy poniżej kierownicy) z przodu i może rok starsze za sobą. Nie rozumiem dlaczego gwałtownie manewruje między pieszymi szybko jadąc chodnikiem.

Kamera w moim samochodzie nie pracuje w zakresie 180 stopni, więc nie nagrała sceny, ale wierzcie mi na słowo, było to przerażające. Matka zagrażająca swoim dzieciom śmiercią lub ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu.

W tym momencie, mimo misji bronienia ludzi w kłopotach, pojawia się techniczne rozważanie prawnika – jak sklasyfikować takie działanie, na jaką karę zasługuje.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

W sobòtã 30.07.2022 rokù w Brusach Swiatowi Zjôzd Kaszëbów! Jakno #rëchcenwalt móm strach, że mdą tam téż taszowi złodzeje.

Chòcôż sama ni móm jãzëkòwëch predispòzycjów do wëstãpòwaniô jakno mieszkanka Kaszëbsczi, to szczestlëwie wëtrafił mie sã praktikant, chtëren je torf-Kaszëbą.

Dzãka jegò karsznoscë z wiôldżim szacënkã pòdchòdzã do wszelejaczich kaszëbsczich dzejaniów i jem rësznym bënikã wiele z nich. Niestetë, jakno #rëchcenwalt, za kòżdą razą, czej jem na regionalny rozegracji móm richtich strach, że westrzód bëlno bawiący sã spòlëznë naléze sã czile taszowëch złodziejów, jaczi tacą sã w wielënie bëtników rozegracji.

Jakno #adwòkat mùszã pòwiedzec, że nie je jiwrã to, że chtos nama zemknie òstatnié 2134 zł, jaczé miałë bëc wëdóné na latowé ferie i lodë dlô dzecy. Gòrzi, czej ùkradzą nama personkôrtã – naszã juwernotã.

Chronita swòje dëtczi i papiorë, bądzta parôt. Czej zmerôta felënk dokumentów, flot zwònita do bankù, cobë zastrzegnąc przëstãp do nich.

#BéjataNowakòwskô

#AdwòkatGduńsk

Przejazd A1 miał być obserwowany przez policjantów. Nie widziałam ani jednego.

Uczestniczyłam dziś w rozprawie w sądzie w Toruniu. Ze względu na oszczędność czasu skorzystałam oczywiście z autostrady A1.
Wczoraj widziałam komunikat starogradzikiej drogówki, która deklarowała czynne patrolowanie trasy i liczne kontrole połączone z rozdawaniem akcesoriów potrzebnych w aucie.

Do Gdańska wróciłam bez gadżetów, a na trasie nie widziałam żadnej próby kontroli.

Trochę niedobrze, bo narusza wiarygodność komunikatów.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Wakacyjne wyprzedażę nie mogą naruszać prawa.

Przedstawiciele UOKiK przypominają, że niedopuszczalne jest informowanie konsumentów o tym, że towar z wyprzedaży nie podlega reklamacji.

Jedynym wyjątkiem, który pozwala sprzedawcy odmówić przyjęcia reklamacji technicznej jest sprzedaż towaru jasno oznaczonego jako towar wadliwy.

Nie daj się natomiast przekonać, że towar sprzedany jako pełnowartościowy nie może być reklamowany.

Kupując na wyprzedażach działaj z namysłem. Nigdy nie podejmuj pochopnych decyzji.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Przyjęcia w piątek

Ze względu na to, że w sprawie mojego klienta muszę stawić się w sądzie w Toruniu w piątek o 9, informuję, że ewentualne spotkania są możliwe wyłącznie w godzinach popołudniowych.

W razie zdarzenia niecierpiącego zwłoki zapewniam zastępstwo adwokat Zuzanny Nowakowskiej.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk