Blog

Ponad prawem? Zakazy nie dla nich, bo przyjechali po jednego ze swoich.

Od miejsca, w którym stał strażnik miejski w chwili, gdy radiowóz nie bacząc na zakaz wjeżdżał na parking sądu, wynosiła mniej niż 20 m. Czy łamanie prawa dla tego, że komuś nie chce się przejść kilkunastu kroków, jest czymś szczytnym, czymś co powinni oglądać obywatele, którzy do tego budynku przychodzą dlatego, że odmówili przyjęcia mandatu straży miejskiej, a leniuszek w mundurze pewnie pełnił dziś rolę oskarżyciela publicznego w imieniu swojej jednostki.

Straż miejska nie jest ponad prawem. Rozumiem akcję, ale działanie radiowozu w funkcji taksówki, to chyba nie powód do łamania prawa przez lekceważenie znaku zakazu przez kierowcę.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Nie zapomnij o zarejestrowaniu lub wyrejestrowaniu pojazdu w ciągu 30 dni od transakcji.

Przepis pozwalający dokonać formalnego zbycia i nabycia pojazdu w ciągu 180 dni od transakcji obowiązywał do końca ubiegłego roku. Jeżeli, więc dokonałeś takiej transakcji pod koniec grudnia lub na początku stycznia, pamiętaj o tym, że masz ledwie 30 dni na zgłoszenie transakcji.

Niezwłocznie umów się internetowo na wizytę. Brak terminów w urzędzie przy zgłoszeniu w obowiązującym terminie może pozwolić na uniknięcie kary w wysokości 1000 zł.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Łódź jest piękna, ale to nie czas na wycieczki. Wystarczyłby jeden telefon.

Gdyby przedstawiciele prokuratury oskarżający w procesie, w którym bronię wraz z kilku kolegami wpadli na pomysł przesłania wiadomości o tym, że prokurator referent sprawy złamał nogę w trakcie weekendu, nie musielibyśmy pokonywać kilkuset kilometrów by na czas stawić się na sali sądowej.

Oczekiwanie odrobiny szacunku do nas nie jest czymś nienormalnym.

W moim przypadku godzina rozpoczęcia pracy sądu w Łodzi przypadła, gdy byłam jeszcze o 200 km od Łodzi. Niestety telefoniczna informacja dotarła do sądu dopiero około 9, gdy sprawa rozpoczynała się o 9:30.

#BeataNowakowska

#Adwokat Gdańsk.

Nie żyje dziewczynka z kuligu. Czy to otrzeźwi nasze głowy?

Media podały informację, że nie żyje dziewczynka z kuligu, w którym mężczyzna pociągnął ją i inne dzieciaki za autem. Czy musiała się zdarzyć taka tragedia by ludzie zaczęli myśleć o skutkach takiej nieodpowiedzialności?

Zastanówcie się zanim zaproponujecie dzieciakom jazdę na sankach, a co gorsza na plastikowych workach za szybko poruszającym się pojazdem.

Rodzicom szczere słowa współczucia.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Prezydent zapomniał, że są prokuratorzy, którzy nie chcą zmieniać zawodu, bo poszli do niego czując misję.

Prokuratorem byłam 20 lat. Zmieniłam zawód i zostałam adwokatem na etapie transformacji prokuratury, gdy stała się niezależna. Miałam wrażenie, że to początek wielkiej zawieruchy, czego niewątpliwie doświadczamy dziś.

Z zawodu odchodziłam nie bez rozterek związanych z tym, że ściganie przestępców, rozwiązywanie kryminalnych zagadek było moją misją. W tym sensie rozumiem sytuację prokuratorów delegowanych do odległych jednostek, choć sama kończyłam pracę w prokuraturze pracując kilka lat o 300 km od domu. Tak, pracowałam daleko, ale dlatego, że taką decyzję podjęłam. Zupełnie inaczej jest z ludźmi, którzy z dnia na dzień muszą porzucić swoje dotyczczasowe życie i sprawy, które prowadzili czasami przez wiele miesięcy.

Dajcie realizować misję tym ludziom. Nie zmuszajcie ich do zmiany zawodu. Stracicie fachowców.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Policjanci rozdają opaski odblaskowe nawet w miastach. Ma to sens.

Dzisiejsza akcja “niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Chodzi o to by bezpiecznie współistnieli na drogach, ale również o to, by stosując dodatkowe zabezpieczenia w postaci elementów odblaskowych zmniejszali ryzyko zdarzeń drogowych.

Jako kierowca muszę powiedzieć, że ma to sens. Tendencja do stosowania ekologicznego oświetlenia i moda na noszenie ciemnych ubrań sprawia, że bardzo często piesi wchodzący na ulicę są ledwo widoczni nawet w mieście. Warto, więc pomyśleć o przyczepieniu do ubrania lub torby elementu odblaskowego mimo, że prawo stosowania takich elementów w mieście nie wymaga.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

22.01.21 policjanci zajmą się bezpieczeństwem pieszych

Na jutro policjanci planują akcję prewencyjną poświęconą pieszym. Wzmożone kontrole zachowań pieszych i kierowców w rejonach, w których najczęściej występują zdarzenia z udziałem pieszych ma na celu zwrócenie uwagi na sprawę bezpieczeństwa, a także dzięki edukacyjnemu wpływowi mandatów skłonić niefrasobliwych użytkowników dróg do zmiany złych przyzwyczajeń.

Mam nadzieję, że stosujecie się do zasad bezpiecznego korzystania z drogi i nie musicie obawiać się akcji.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Przyjęcia 20/01/21

Dzisiejszy wyjazd do sądu poza Gdańskiem powoduje małe perturbacje w pracy kancelarii, ale od południa będę mogła osobiście udzielać pomocy prawnej.

W tym tygodniu to koniec wyjazdów.

Kolejne wyjazdy planowane są na najbliższy poniedziałek i wtorek, choć oczywiście będzie zapewnione zastępstwo.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Przyjęcia 19/01/21

Ze względu na wyjazd na rozprawę w Słupsku dzisiejsze przyjęcia w kancelarii w godzinach popołudniowych i wieczornych.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Godziny przyjęć 18.01.21

Ze względu na uczestnictwo w rozprawie poza Gdańskiem osoby zainteresowane pomocą prawną będę mogła przyjąć po godzinie 17.

Przypadki nie cierpiące zwłoki będą obsłużone, albowiem w Gdańsku będzie dostępna adwokat Zuzanna Nowakowska.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk