Blog

Rozpoczęła się wiosna. Zarządcy nieruchomości powinni zadbać o place zabaw. Pomaga UOKiK.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował poradnik dotyczący placów zabaw, które z każdym dniem będą potrzebne co raz to bardziej.

Stało się tak mimo, że sam UOKiK nie ma nic do placów zabaw, ale z racji braku odpowiednich publikacji, szkoleń urzędnicy uznali, że w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych konsumentów należy nadrobić stracony czas i niezwłocznie przygotować poradniki zarówno dla rodziców, ale i dla zarządców lub właścicieli placów zabaw.

Zdaniem urzędników ma to dać szansę na zmniejszenie ilości niebezpiecznych zdarzeń na placach zabaw.

Jeżeli chcesz zapoznać się z treścią poradnika, wejdź na stronę placezabaw.uokik.gov.pl

Jako #adwokat uważa aktywność UOKiK za niezwykle cenną.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Niechronieni uczetnicy ruchu drogowego – akcja w dniu 22 marca 2023.

Policjanci zapowiadają na jutro akcję poświęconą niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

Jako #adwokat, ale również i czynny kierowca mam nadzieję, że policjanci poświęcą się nie tylko wspieraniu budżetu przez łapanie kierowców przekraczających prędkość, ale również temu, by powstrzymać pieszych od gwałtownego skręcania i wchodzenia na przejście dla pieszych, by powstrzymać rowerzystów od przejeżdżania przez przejścia bez śluz dla rowerów z prędkością, na którą kierowcy nie mają szansy zareagować.

Takie działania powinny dotyczyć przede wszystkim niechronionych uczestników ruchu, a więc ich bezpieczeństwa, ale i nierozwagi.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Osoby głuche mają prawo do wsparcia w kontaktach ze skarbówką

Warto zwrócić uwagę na komunikat służb skarbowych, które podają, w jaki sposób osoby głuche mogą korzystać z pomocy w kontaktach z urzędem.

Nie da się zatrudnić tłumacza języka migowego w każdym urzędzie skarbowym, więc uruchomiono w sieci specjalną aplikację, która pozwala na sprawne zgłoszenie problemów, wątpliwości i odczytanie odpowiedzi w sposób wygodny dla osoby niepełnosprawnej.

Jako #adwokat wyrażam dużą satysfakcję z tych usprawnień i namawiam wszystkich do przekazywania informacji potencjalnie zainteresowanym. Na zasadzie prawa do informacji proszę też urzędy administracji o to, by w miejscach dostępnych wywieszały duże plakaty z informacją o takiej możliwości.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Na wykorzystanie bonu turystycznego masz już tylko niespełna dwa tygodnie

Program, który miał wspierać przedsiębiorców prowadzących usługi turystyczne, a także wspierać rodziny dotknięte pandemią, a więc program Bon turystyczny, kończy się 31 marca 2023.

Aby wykorzystać bon należy dokonać choć przedpłaty wybranych usług do końca marca. Po tym czasie środki przepadną.

Jako #adwokat zwracam na to uwagę, bo nadal są dziesiątki tysięcy osób, które nie wykorzystały bonu.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Przyjęcia w dniu 20 marca

Jestem #adwokatem aktywnym, więc nie uchylam się od spraw w innych miejscowościach. W poniedziałek, 20 marca 2023 będę udzielać wsparcia prawnego mojej klientce w sądzie w Malborku.

W związku z tym, spotkania mogą obyć się przed godziną 11 lub dopiero po południu.

W sprawach ważnych proszę dzwonić i zostawiać wiadomość, jak najszybciej oddzwonię.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dron nad Toruniem

Jadąc na rozprawę w sądzie w Toruniu zauważyłam drona w rejonie skrzyżowania, które kojarzę z policyjnych komunikatów o podobnych akcjach.

Z pewnością wielu kierowców nie cierpi perspektywy otrzymania nieoczekiwanej przesyłki ze swoją osobą w roli głównej, ale jako #adwokat podróżujący mam wrażenie, że przyzwyczajenie będące drugą naturą człowieka może sprawić, że będzie to jedno z najbezpieczniejszych skrzyżowań w okolicy.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Przyjęcia w dniu 16 marca

Przypominam, że jutro o 9 wchodzę na salę sądu w Toruniu. Jako #adwokat będę wspierać swojego klienta.

Nie martwcie się jednak. Rozprawa nie będzie długa, więc w godzinach popołudniowych mogę udzielać pomocy prawnej w Gdańsku.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Przyjęcia w dniu 16 marca 2023

Jako #adwokat planuję tego dnia udział w rozprawie w Toruniu. Na szczęście rozprawa zaplanowana jest na wczesne przedpołudnie, więc osoby zainteresowane pomocą prawną będą miały szansę na spotkanie ze mną w godzinach popołudniowych.

Proszę nie rezygnować, zostawiać wiadomość, na pewno oddzwonię.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Ulga na krwiodawstwo

Rozliczając podatek za ubiegły rok nie zapomnij o uldze na krwiodawstwo.

Jako #adwokat namawiam do korzystania z elektronicznych form rozliczenia podatku, które uwzględniają ulgę dla oddających krew.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Niechronieni uczestnicy ruchu

Mimo nawoływania do noszenia elementów odblaskowych, wielu rowerzystów nadal uważa, że wyjeżdżając na drogę publiczną nie muszą być oświetleni.

Jako #adwokat wzywam wszystkich kierowców do założenia, że na drodze jest rowerzysta bez oświetlenia i jazdy w tempie, które pozwoli zareagować. Konsekwencje najechania rowerzysty są zbyt poważne.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk