Jutro mija termin złożenia wniosku o głosowanie poza miejscem zameldowania.

W najbliższą niedzielę, 26 maja 2019 będziemy głosować w wyborach posłów do Parlamentu Europejskiego. Co ważne, głosować można nie tylko w miejscu swojego zamieszkania, ale również, w dowolnej gminiej, a także poza granicami kraju.

Jako #adwokat przypominam, że czas na dopisanie się do listy wyborców w innej gminie jest limitowany niezależnie od tego, że samej rejestracji można dokonać elektronicznie. Jeżeli nie zrobimy tego do jutra, czyli 21 maja, okaże się, że nasz głos będzie stracony, poza przypadkiem głosowania w miejscu zameldowania.

Zwracam też uwagę na metodę polegającą na pobraniu urzędowego zaświadczenia potwierdzającego nasze prawo do głosowania. Tu mamy nieco więcej czasu. Do urzędu gminy musimy trafić najpóźniej 24 maja. Oczywiście możemy wysyłać wniosek listem, faksem, albo, co najbardziej popularne, elektronicznie. Pewną niedogodnością tego rozwiązania jest to, że zaświadczenie musimy odebrać osobiście lub przez osobę upoważnioną. Zaświadczenie daje prawo głosowania w dowolnym obwodzie na terenie całego kraju, a także w dowolnym obwodzie ustanowionym za granicą.

Zagłosuj. Od nas zależy, kto nas będzie reprezentować w Europie.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz