Liczne media ostrzegają przed pogodą w najbliższych dniach. A ja przypominam o obowiązkach właścicieli nieruchomości i obiektów budowlanych.

Media piszą, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się niezbyt przychylnej pogody. W wielu miejscach mają wystąpić bardzo silne opady, w wielu miejscach wiatr.

Mam wrażenie, że z reguły, w takich sytuacjach nie zachowujemy się rozsądnie, a wręcz przeciwnie, czekamy do samego końca, a następnie lamentujemy licząc na pomoc. Jako #adwokat przypominam, że właściciel obiektu budowlanego ma obowiązek utrzymywać go w należytym stanie technicznym. Podobnie, właściciel nieruchomości położonej w terenie objętym melioracją winien dbać o wykoszenie rowu przylegającego do swojej nieruchomości i o czyszczenie ewentualnych przepustów.

Jest jeszcze czas. Najgorsze prognozy nadal przed nami. Może warto się zmobilizować i jutro od rana posprawdzać stan naszego domu i podjąć ewentualne działania zaradcze zanim przyjdzie żywioł. Może warto wyciągnąć kosiarkę i zadbać o to, by woda z rowu melioracyjnego nie wlała się na podwórko z racji braku odpływu.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz