Akcja „SMOG’ na pomorskich drogach. Uważaj, by pojazd, którym jedziesz nie dymił.

POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „SMOG”

Data publikacji 27.09.2019PowrótGeneruj PDFDrukuj

30 września pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”. Ich celem jest przeprowadzenie jak największej ilości badań emisji spalin oraz eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie i uciążliwych dla środowiska.

Już w najbliższy poniedziałek, 30 września policjanci z Pomorza przeprowadzą działania o kryptonimie „Smog”.  Celem  tych działań jest weryfikacja jak największej ilości pojazdów pod kątem nieprawidłowej emisji substancji zagrażających naturalnemu środowisku.

Policyjne patrole wyposażone w specjalistyczny urządzenia będą w stanie zweryfikować stan techniczny każdego pojazdu. Choć przede wszystkim policjanci sprawdzą poziom i skład spalin, to jednak zwrócą uwagę rónież na wycieki z silnika lub układu hamulcowego. Dodatkowo, policjanci sprawdzą stan oświetlenia, stan opon i ukłądu hamulcowego.

Jako #adwokat zwracam uwagę na to, że zgodnie z art. 132 Ustawy Prawo o ruchu drogowym, każdy pojazd zagrażający wymaganiom ochrony środowiska przez zatrzymanie dowodu rejestracyjnego i uniemożliwienie dalszej jazdy.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz