Cisza wyborcza w sieci!

Pamiętaj, że tylko do północy obowiązuje swoboda wypowiedzi na tematy wyborcze. Od północy obowiązywać będzie cisza wyborcza. Również w sieci. Oznacza to, że od północy z piątku na sobotę nie powinno się wykorzystywać portali społecznościowych i innych form szerokiej komunikacji do zakładania „grup”, wątków, wydarzeń, a także stron dotyczących konkretnego kandydata. Nie powinniśmy również komentować zwłaszcza stronniczo osób lub ich aktywności, gdy osoby te startują w wyborach. Niedopuszczalne są wszelkie przypadki udostępniania szerokiej rzeszy odbiorców wiadomości sugestywnie opisujących kandydata przez pokazanie jego wizerunku, faktów z życia lu dokumentów dotyczących kandydata.

Nie próbujcie również publikować swoich typów umieszczonych w jakichkolwiek rankingach, sondażach. Oczywiście nie ma obowiązku kasowania starych wpisów, ale nowe pojawiać się nie powinny.

Wykroczenie jakim jest naruszenie ciszy wyborczej zagrożone jest karą grzywny od 20 zł do 5000 zł. Więcej można zapłacić za podanie wyników sonażowych.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz