Doprecyzuj ofertę zabawy sylwestrowej. Bez tego nie złożysz reklamacji w razie problemów.

Nieudana zabawa sylwestrowa to coś całkiem prawdopodobnego. 

Najczęściej problemy dotyczą jakości i ilości podanych dań i alkoholu, rzadziej jakości lub sposobu emitowania muzyki. Wiele osób ma zastrzeżenia, które powinny skutkować zwrotem części wniesionej opłaty.

Nie ma co się obawiać, jeżeli zamiast 3 ciepłych dań i flaczków po północy był tylko jeden kotlet na rozpoczęcie imprezy, macie uzasadnione prawo domagania się zwrotu części pieniędzy. Podobnie rzecz ma się w przypadku zastąpienia orkiestry muzyką graną przez DJ, czy zbyt małego parkietu, na który mieściło się ledwie kilka par podczas, gdy bilety na imprezę wykupiło kilkadziesiąt par.

Ważne by występując z reklamacją mieć podstawy w postaci oferty, menu, lub innej informacji, w której organizator deklaruje co wchodzi w skład oferty. Warto doprecyzować istotne szczegóły w razie ogólnikowości oferty.

Urzędnicy UOKiK podpowiadają jak reklamować sylwestrowe zabawy i oferuje specjalny Formularz. Jeżeli nie dasz rady dojść do porozumienia, skontaktuj się z #prawnikiem. Każdy #adwokat przygotuje dokumenty, które będą podstawą do dochodzenia roszczeń w sądzie.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz