Jechał chodnikiem, przewiózł na masce interweniującego przechodnia

2,5 TYSIĄCA ZŁOTYCH MANDATU I 16 PUNKTÓW KARNYCH DLA 77-LETNIEGO KIEROWCY

Data publikacji 24.02.2023PowrótGeneruj PDFDrukuj

Mimo, że wiadomo, iż jazda wzdłuż chodnika jest zakazana, wczoraj około godziny 12.00 dyżurny sopockiej komendy został powiadomiony, że na ulicy Malczewskiego samochód jechał po chodniku.

Interweniował pieszy, co spowodowało agresywne zachowanie 77-letniego kierującego, który po kłótni zaczął uciekać przewożąc przez chwilę rozmówcę na masce auta.

Na chwilę wysiadł też z auta i wtedy zgłaszający wdał się z nim w dyskusję o sposób jazdy samochodem. Zgłaszający dodał też, że kierujący wsiadł do dacii i uciekając przed nim przez chwilę przewiózł go na masce swojego samochodu.

Zmobilizowane do działania patrole wkrótce odnalazły samochód sprawcy wykroczenia i samego sprawcę.

Kierowca był trzeźwy, został ukarany za swoje wykroczenia na łączną kwotę 2500 zł, a na jego kontro trafiło 16 punktów karnych.

Bazując na tym zdarzeniu, jako #adwokat radzę ostrożnie podchodzić do interwencji w takich sytuacjach. Nie wiemy jak się zachowa sprawca, nie wiemy czy nie jest pod wpływem alkoholu lub podobnie działającej substancji.

Agresja jest tak powszechna, że nasza interwencja może zakończyć się nieszczęśliwie. Poinformujmy służby, a następnie obserwujmy sytuację z bezpiecznej odległości. Pamiętajcie, że jazda na masce auta jest niebezpieczna nawet dla kaskadera.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz