#Naurlopie – istotna akcja UOKiK

Co środę, do końca lipca na stronie UOKiK i kilku innych instytucji współpracujących pojawią się porady dla osób wybierających się na urlop.

Jako #adwokat rekomenduję korzystanie z rad fachowców. Może nie zagwarantują pełnego bezpieczeństwa, ale chociaż zminimalizują zagrożenia przez wyprzedzające poinformowanie o możliwości wystąpienia zagrożenia.

Zapoznawszy się z poradami będziesz wiedział co zrobić w razie zastrzeżenia, co do jakości hotelu, czy też co zrobić, gdy na portalu rejestracji kwater znajdziesz informację „Ostatni dostępny pokój w tej cenie”. Nie będziesz się denerwować gdy lot będzie się opóźniać o więcej niż 2 godziny, nie wiedząc co zjeść, czy gdzie się napić. Dowiesz się też, co zrobić w razie uszkodzenia lub opóźnienia bagażu.

Nigdy nie lekceważ zadrapań na wynajmowanym aucie, które wypożyczalnia określa jako znane, ale nie chce wpisać do protokołu odbioru.

Podobnie będzie z turystami. Ułatwieniem będzie przecież świadomość, że można odstąpić od umowy wycieczki, gdy biur podróży podniesie cenę o więcej niż 8%.

Te i wiele innych porad są z pewnością warte zainteresowania.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz