Oszustwo metodą „na UPC”

Warto słuchać najlepszych specjalistów. Jednym z takich zespołów jest CERT działający przy NASK, czyli narodowym operatorze sieci internetowej.

Jeżeli w komunikacie #CERT #NASK.pl pojawia się informacja, że od środy notowane są próby ataku pishingowego na klientów UPC, to należy bezwzględnie stosować ich zalecenia bezpieczeństwa.

Dla przykładu chodzi o odrzucanie podejrzanych wiadomości, w których sugerowana jest aktualizacja oprogramowani do kontaktu z UPC lub prośba o aktualizację danych dostępowych.

Jako #adwokat przypominam, że oszustwo pishingowe jest jednym z najpopularnieszych, bo nie sprawdzamy, kto stoi za linkiem podesłanym w wiadomości i odkrywamy wiadomości, które powinny być naszą tajemnicą.

Specjaliści z zespołu CERT Polska ostrzegają klientów firmy UPC przed oszustami wyłudzającymi dane do logowania do serwisu.

W treści wiadomości zaleca się przeprowadzenie aktualizacji, która ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa konta oraz jego szybszą i bardziej efektywną obsługę. W rzeczywistości kliknięcie w zawarty w treści wiadomości link przenosi do strony phishingowej wyłudzającej dane logowania do serwisu UPC.

Przejęte konta pocztowe są następnie wykorzystywane przez przestępców do dalszych szkodliwych działań.

#BeataNowakowska

#adwokatGdańsk

Dodaj komentarz