Oszustwo na „domek w Zakopanem” już działa.

Policjanci informują, że rozpoczął się sezon oszustw na nieistniejące kwatery oferowane do wynajmu na okres świąteczny sylwestrowy.

Na fałszywe ogłoszenie oferty sylwestrowej trafił 22-latek z powiatu tomaszowskiego. Na portalu ogłoszeniowym wyszukał i chciał zarezerwować domek wczasowy w Zakopanem. W wyniku tego oszustwa stracił ponad 700 złotych jako zapłata zaliczki za 4-dniowy pobyt w górach. Apelujemy o dokładne sprawdzanie obiektów noclegowych przed dokonaniem wszelkich opłat.

Wczoraj, 13.12.2021 r., do komendy w Tomaszowie zgłosił się młody człowiek, który złożył zawiadomienie o tym, że został oszukany na 720 zł, które wpłacił jako zaliczkę za pobyt w domku góralskim w Zakopanem na okres sylwestrowy.

Oferta pochodziła z popularnego portalu ogłoszeniowego. Po kontakcie z oferentem otrzymał szczegóły rezerwacji, a w tym numer konta, na który miał przelać pieniądze. Niestety, po wpłacie pieniędzy na konto kontakt z oferentem urwał się.

Statystycznie rzecz biorąc ma to być kolejny przypadek oszustwa związanego z fałszywą ofertą sylwestrową w stolicy Tatr.

Jako #adwokat przypominam, że planując rezerwację domku wczasowego powinniśmy sprawdzić, czy obiekt istnieje. Można to zrobić wchodząc na listę obiektów noclegowych prowadzoną przez urząd gminy. Brak obiektu powinien budzić natychmiastowe obawy i przekonanie o konieczności wycofania swojego zainteresowania.

Jeżeli mówimy o rezerwacji obiektu bliżej nieznanego, bez referencji od osób znajomych, zawsze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz