Rozmowa będzie nagrywana, więc proszę mi powiedzieć….

Telefon w tym stylu odebrałam kilka dni temu. Dzwoniła kobieta działająca w imieniu operatora telewizji kablowej i internetu, z którego korzystam.

Bardzo była oburzona, gdy powiedziałam, że się nie zgadzam, a wręcz stwierdziła, że ona musi mnie poinformować, a to, czy się zgadzam, to już jej nie interesuje.

Jako #adwokat zwracam uwagę na to, że nagrywanie rozmów lub zdarzeń może być całkowicie legalne, gdy wszystkie strony mają świadomość takiego procesu i przede wszystkim zgadzają się na ten proces.

Każdy z uczestników potencjalnej rozmowy ma prawo podjąć werbalną decyzję w trakcie rozmowy i kontynuować, gdy ma wrażenie, że jego dobra nie będą zagrożone, ale jednocześnie, każdy ma prawo odmówić, gdy ma jakiekolwiek wątpliwości i nagrywanie, a także rozmowa winny być przerwane.

Warto pamiętać, że wiele firm stosuje rozmowy telefoniczne do uzgodnienia i zatwierdzenia treści umowy. Osobiście jestem przeciwnikiem czegoś takiego. Choć wydaje się, że chodzi o to, że tematem rozmowy jest zaledwie zamówienie pakietu telewizyjnego, to wszelkie zapisy dotyczące sytuacji konfliktowych mogą być źródłem konfliktu.

Osobiście proponuję przesłanie mi mailem wzoru umowy, a następnie wykonanie połączenia. Okazuje się, że nie leży to w interesie dostawców. Nigdy nie przesłano mi żadnego wzoru umowy. Nie mniej, jako #prawnik nie zmienię zasady pracy nad dokumentem, który widzę, a nie nad dokumentem, o którym opowiada mi dobrze przygotowany handlowiec przez telefon.

#BeataNowakowska

#AdwokatNowakowska

Dodaj komentarz