RPO pyta, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia. Ja mam nadal wątpliwości.

Rzecznik Praw Obywatelskich zapytał Ministra Zdrowia o zasady związane z zapewnieniem bezpieczeństwa klientów w sklepach. Jego zdaniem pewne zapisy są niejasne.

Minister wyjaśnie, że sklepy są zobowiązane do zapewnienia kleintom rękawiczek lub środków do dezynfekcji. Przepisy swoje, oświadczenie ministerstwa swoje, a życie to zupełnie coś innego.

Czy to jest prawidłowa realizacja wytycznych Ministra Zdrowia w zakresie zapewnienia dezynfekcji lub rękawiczek dla klientów sklepów?

Od dawna nie widzę przypadków dezynfekowania wózków lub koszyków, rękawiczek najczęściej brakuje, a ciecz znajdująca się w utytłanym pojemniku z napisem mydło lub płyn do mycia okien, nie sprawia wrażenia środka wspomagającego zachowanie higieny.

Wiem i rozumiem, że to wysiłek, ale jeżeli ja jestem w stanie zapewnić zarówno rękawiczki jak i płyny, serwetki dezynfekującej, a po każdym spotkaniu dokonywana jest dezynfekcja stolików, foteli, klamek, to dlaczego nie jest to możliwe w przypadku sklepów, które posiadają rezerwy personelu.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz