#Znam te numery – policyjna akcja prewencyjna

#ZnamTeNumery – pod tym krytonimem polcijanci rozpoczęli kolejną kampanię społeczną, która jest adresowana do seniorów.

Celem policyjnych działań realizowanych w ramach kampanii #ZnamTeNumery jest wypracowanie wśród seniorów zasad bezpieczeństwa, które sprowadzają się do określenia algorytmu zrozumiałego i bezpiecznego dla seniorów, a także uświadomienie seniorom skali zagrożeń jakie na nich czychają. Ubocznym celem akcji jest przekonanie młodszych wiekiem bliskich seniorów, że powinni stanowić wsparcie dla bliskich seniorów i informować ich o aktualnych komunikatach o zagrożeniach.

Kryptonim, pod którym realizowana jest kampania – #Znamte numery został dobrany bardzo rozsądnie. Wiele oszust realizowanych jest na bazie pomysłu na legendę rozmowy telefonicznej z seniorem.

Wejdź na stronę https://policja.pl/pol/aktualnosci/236585,A-ty-Co-stracisz-wsiadajac-za-kierownice-po-alkoholu.html

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

#ZnamTeNumery nawiązuje do kultowych tekstów i mówi o numerach jest nawiązaniem do modelu wielu oszóstw – telefonu od dzielnicowego i od bliskich informujących o wypadku, a także o konieczności wsparcia oraz o innych „numerach” jakie wykręcają oszuści.

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów, wejdź na stronę akcji – https://policja.pl/pol/aktualnosci/znamtenumery/40108,Kampania-spoleczna-ZnamTeNumery.html

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz