Choć prawo nie zobowiązuje do stosowania norm, sprawdź jaki powinien być idealny tornister.

Choć stosowanie norm nie jest obowiązkowe, warto czasami pochylić się nad normą by wiedzieć jak powinien wyglądać produkt idealny wprowadzony do obrotu handlowego. Jest to szczególnie ważne, gdy mowa o czymś takim, jak tornistry szkolne.

Zaniedbania przy doborze tornistra to nie tylko skrzywienie kręgosłupa lub przemoczone zeszyty, gdy od miejsca zatrzymania autobusy dowożącego dzieci do szkoły gminnej do domu jest jeszcze spory kawał drogi do pokonania w deszczu lub śniegu. To również ewentualne zagrożenia bezpieczeństwa dziecka na drodze, której poboczem dziecko poruszać się będzie wracając do domu ze szkoły wiejskiej. Oczywiście, producent, który nie stosuje się do normy DIN 58124 nie musi stosować elementów odblaskowych, ale trzeba uczciwie powiedzieć, że plecak zgodny z normą powinien zapewnić widoczność dziecka na drodze, czego wymagają przepisy od osób poruszających się drogą bez chodnika poza obszarem zabudowanym.

Wejdź na stronę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i zapoznaj się z wynikami szczegółowych badań tornistów występujących w ofercie najpopularniejszych sklepów. Sprawdź – https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=17753

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz