Policyjny patrol narciarski działa w Dolomitach od początku tego tygodnia.

Od poniedziałku, w ramach uzgodnionej współpracy międzynarodowej, sześciu polskich policjantów wykwalifikowanych w patrolowaniu stoków narciarskich pełni służbę na stokach narciarskich Republiki Włoskiej. Patrole działają w rejonie ośrodka narciarskiego Moena i Madonna di Campiglio, które zostały wytypowane ze względu na wielką popularność wśród polskich narciarzy. Komenda Główna Policji informuje, że policjanci będą pełnić służbę do końca przyszłego tygodnia.

Patrole międzynarodowe mają na celu ułatwienie rozwiązywania problematycznych sytuacji na stoku, wsparcie w razie wypadku, podnoszenie poziomu bezpieczeństwa, a także ułatwienie komunikacji narciarzy z placówkami dyplomatycznym w razie poważniejszego problemu.

Policjanci zwracają jednak uwagę, że ich rolą nie jest wyłącznie zapewnianie dobrego humoru narciarzom. Może być też tak, że zdyscyplinują jednego z rodaków. Jako #adwokat radzę, więc zapoznać się z zasadami zachowania na stokach, a szczególnie obowiązek posiadania ubezpieczeń narciarskich.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz