Przeciwdziałaj dezinformacji. Korzystaj z #WłączWeryfikację przygotowanego przez NASK.

Kolejne godziny wojny za naszą wschodnią granicą wiążą się ze sporym zamieszaniem informacyjnym, które w wielu przypadkach przeistacza się w dezinformację.

Dezinformacja jest wysoce szkodliwa, doprowadza do wewnętrznego zamieszania w kraju, czego doświadczyliśmy na stacjach paliw lub pod bankomatami. Podobnie rzecz ma się z masowym wpisywaniem na listy rzekomych produktów pochodzących od rosyjskich producentów, produktów, których powiązanie jest złudne.

Aby uniknąć zagrożeń związanych z dezinformacją, unikaj wiedzy ze źródeł niepotwierdzonych, korzystaj z wiadomości ze źródeł związanych z administracją lub wiarygodnych agencji prasowych i medialnych.

Wejdź też na profile #WłączWeryfikację na Facebooku – i Twitterze, włącz ich śledzenia dla weryfikacji podejrzanych wiadomości. Bądź aktywnym uczestnikiem programu i zgłaszaj przykłady fałszywych lub zmanipulowanych informacji na adres: informacje@nask.pl  

Więcej informacji o #WłączWeryfikację na stronie https://www.nask.pl/pl/aktualnosci/4411,WlaczWeryfikacje-NASK-przeciw-dezinformacji-w-sieci.html .

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz