Black Week, Cyber Monday, Black Friday w oczach UOKiK

Komentując zbliżające się wyprzedaże pod wyżej wymienionymi hasłami, a szczególnie Black Friday, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwraca uwagą, a ja, jako #adwokat to przesyłam dalej potwierdzając zagrożenie, że w wielu przypadkach sklepy żonglują cenami i przygotowują ceny na udzielenie rabatu wyprzedażowego przez ich wcześniejsze zwiększenie.

Właśnie w ten sposób handlowcy, zdaniem UOKiK, chcą wprowadzić w błąd konsumentów. Wysoki rabat udzielony od wyższej ceny wydaje się znacznie atrakcyjniejszy, a przy tym chodzi o zalegający sklepy towar, który ma zwolnić miejsce dla nowych wersji.

Jeżeli chcesz zamawiać w Czarny Piątek, już dziś sprawdź ceny byś wiedział, czy cena nie zostałą sztucznie wywindowana. Bądź rozsądny. Pamiętaj, że handlowcy nigdy nie chcą stracić, więc stosują bardzo przemyślane metody by złapać na haczyk jak najwięcej klientów.

Masz prawo do rzetelnej ceny. Nie daj się oszukać.

– Niezależnie od tego, czy kupujemy towar w cenie promocyjnej czy regularnej, obowiązują jednolite prawa konsumenckie – powiedział Prezes Urzędu Tomasz Chróstny. To bardzo ważne. Wielu daje się zastraszyć wywieszkami – towary promocyjne nie podlegają gwarancji.

Namawiam by przed decyzją o skorzystaniu z promocyjnej oferty , sprawdźić, czy rzeczywiście jest ona dla nas korzystniejsza niż ceny w normalnym czasie sprzedaży, bądź w innym sklepie. Często okazuje się, że ten sam towar w innymch sklepach kosztuje mniej.

W związku z powyższym zwracam uwagę, że per saldo zakupy przez internet są bezpieczniejsze, bo kupując masz gwarancję zwrotu towaru, gdy go nie zaakceptujesz, gdy przy zakupach w klasycznym sklepie zwrot zależy od woli sprzedawcy.

Sprawdź, co pisze o problemie UOKiK.
https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=18027

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk

Dodaj komentarz